2019 03 24
Geriau ir toliau plaukite pasroviui, nes tai mažesnė blogybė kraštui

rasa_juknevičienė_imgNors svarstome iš esmės buvusios Vyriausybės veiklą 2012 metais, tačiau yra įpusėjęs antrasis šios Vyriausybės šimtadienis ir kalbėti apie praeitį verta tik sąryšyje su šios dienos labai savotiškomis Lietuvos politinėmis realijomis.

Apie ataskaitos tekstą – jis atrodo gerokai atsakingiau, nei dabar valdžioje dirbančiųjų ypatingai neatsakingas kalbėjimas, siekiant valdžios, siekiant laimėti rinkimus bet kokia kaina ir visai kitoks, nei tik ką porino Bronius Bradauskas.

Manau, kad žmonių mulkinimas yra didžiausia rinkimų neskaidrumo problema mūsų krašte, tolygi balsų pirkimui už pinigus.

Belieka supratingai palinguoti galva – gerai, kad bent jau čia neprirašėte tų visiškų nesąmonių, kurios miestelių ir kaimų auditorijose prieš rinkimus liejosi laisvai.

Tačiau rinkiminių kovų atgarsių apstu ir čia. Net savo suvažiavimą socialdemokratai šį savaitgalį paskyrė kovai su buvusios Vyriausybės blogiečiais. Kai neturi ką apie savo darbus pasakyti, belieka įjungti vaizduotę kovoms su konservatoriais.

Geriausiai buvusios opozicijos dainą apie praskolintą Lietuvą yra išnagrinėjusi Ingrida Šimonytė, jos labai argumentuoti tekstai yra paskelbti. Neturiu daug vilčių, kad jos straipsnius perskaitys Bronius Bradauskas, bet yra ir šiek tiek kitokių socialdemokratų – gal nors jie?

Man patiko Ingridos mėgstama citata apie Šveiką – šiandieninis troškulys yra tiesiog vakarykščio troškulio padarinys. Čia ji rašo, atsakydama nuolatiniams aiškintojams apie Lietuvos ir Estijos skolos dydį šiandien:

“Jeigu Lietuva nors nuo narystės ES būtų ėmusi gyventi „estiškai“ ir kauptų bent jau tokius perteklius, kuriuos sukaupdavo estai, ji būtų atėjusi į krizę bent su 8 mlrd. litų rezervo ir panašiai mažesne skola, nekalbant jau apie tai, kad būtinybė mažinti biudžeto išlaidas ir didinti mokesčius (ypač, jeigu ji būtų suvokta laiku, o ne nuspirta kitiems) būtų buvusi nepalyginamai mažesnė, nei buvo 2008 m. pabaigoje. Tad šiandien galėtume džiaugtis panašiu rezultatu”.

Čia ir yra paprastas ir aiškus atsakymas, kodėl šiandien Lietuvos skola negali būti tokia maža, kaip Estijos – nes vakar nebuvo. Nei užvakar. Nei niekada nebuvo.

Dabartiniai susirūpinusiu veidu casino online mėgsta dūsauti, kodėl prasidėjus krizei nebuvo kreiptasi į TVF? Pabandysiu nutaisyti susirūpinusį veidą ir aš – iš tiesų, kodėl jūs, baigdami kadenciją 2008-aisiais nematėte reikalo ten kreiptis? Kaip dabar sakote, juk būtų buvę geriau.

Šiaip jau norėčiau ir padėkoti dabartinei daugumai, jos Vyriausybei. Nepalyginamai lengvesnis gyvenimas dabar, nei prie Kubiliaus – jokių svarbių sprendimų priiminėti nereikia, Seimo posėdžiai baigiasi anksti, mechaniniai balsavimai rutininiais klausimais. Beje, Antanas Matulas, prieš einant man į tribūną, sakė, kad gal jau dabar tikrai laikas sumažinti Seimo narių skaičių – vis tiek specialistų darbo grupės viską sprendžia. Plaukia viskas pasroviui, ekonomika auga, nereikia sukti galvos dėl kokių nors strategijų. Jei kas nors ne taip – žiniasklaida blogai suprato (beje, sveikinu visus rašančius, kalbančius, rodančius viešosios erdvės dalyvius su Spaudos diena). Taigi, kažką dirba darbo grupės, partijoms nereikia sukti galvos apie kokias nors valstybės ateities kryptis, nereikia kankintis dėl strategijų. Juk svarbiausia – tiesiog būti valdžioje.

Gal tai ir geriausia išeitis dabartinėje situacijoje – nes, neduok Dieve, jei pradėtų dirbti ir bandytų daryti tai, ką kalbėjo prieš rinkimus! Todėl tikrai – geriau ir toliau plaukite pasroviui, nes tai mažesnė blogybė kraštui.Print Friendly