2019 03 24
Sėskim ir pakalbėkim

abortaiŠįkart apie Gražulį ir abortus. Seime buvo pateikti du projektai, kurie šiaip jau neturi nieko bendro, bet buvo svarstomi beveik vienu metu, todėl dabar viešojoje erdvėje aptarinėjimi lyg tapatūs. Gražulis jaučiasi lyg žuvis vandeny, kovodamas prieš gėjus, todėl kartas nuo karto išeina į viešumą su ta tema, kad jo neužmirštų. Gražulių yra visuose pasaulio parlamentuose, nieko čia nepadarysi. Kitas klausimas – tie, kurie suteikia jam paramą. Manau, kad neturėjome jo palaikyti, nebūtų progos ir Gražuliui pasireikšti, nebūtų žinios apie jo iniciatyvas pasaulio žiniasklaidoje ir ypač tokiu netinkamu laiku, prieš Lietuvos pirmininkavimą ES. Būtent dėl tokių motyvų nedalyvavau balsavime, nors užsiregistravau, kad niekas nesakytų, jog slepiuosi.

Balsuoti prieš ar susilaikyti buvo taip pat nepriimtina, nes tikrai nesu gėjų paradų šalininkė. Manau, kad juos apskritai reiktų palikti ramybėje. Gražulis ir Simonko man atrodo vienodai provokuojančiai. Beje, dėl to, kad šiam projektui buvo pritarta po pateikimo, visų pirma yra valdančiosios daugumos atsakomybė. Jie turi pakankamai balsų, kad galėtų sustabdyti vienos iš valdančiųjų seniūno provokacijas. Gi Lenkų frakcijos pateiktas projektas dėl abortų yra visai kitokio pobūdžio. Jis buvo pateikiamas lygiagrečiai su panašaus turinio, bet labiau apibendrintu projektu, jie galėjo būti subendrinti ir svarstomi kartu. Kadangi buvo pritarta tik vienam, viešąją erdvę pasiekė tik pirmasis.

Kodėl balsavau už po pateikimo? Todėl, kad manau, jog jau vien diskusija apie abortus yra gerai. Todėl, kad reikia keisti požiūrį iš esmės. Todėl, kad labai norėčiau, jog jau mokyklose kiekvienam paaugliui būtų parodyta, kaip atrodo 12 savaičių žmogiukas, kaip jis priešinasi ir kokį skausmą patiria atsiurbiamas iš motinos kūno. Deja, dabar gi dar daugeliui žmonių atrodo, jog abortas nelabai kuo skiriasi nuo skrandžio zondavimo ar paprastos vitamino C injekcijos. Įstatymo projektas pateiktas, jis bus ilgai svarstomas, jame atsiras svarbių pakeitimų.

Nebijokime kalbėti ir diskutuoti, nebijau sakyti, kad esu prieš abortus, nors suprantu, kad teks daryti išlygas, nes gyvenimas yra sudėtingas ir painus. Kai kurie pripažįsta, kad abortai nėra gerai, bet, sako, kam drausti, jei juos darė ir darys. Šia logika vadovaujantis, nereikia drausti žudyti, nes žudė ir žudys, nereikia įstatymu drausti vagysčių, nes vogė ir vogs. Abortai kaip reiškinys turi tapti absoliučiu blogiu mūsų visų mąstyme, o ne lengvai pateisinama medicinine procedūra, kurią moteris, savo kūno savininkė (!), pasirenka taip pat lengvai, kaip ir kitas kūno korekcijas. Taip, čia jau rimta pasaulėžiūrinė diskusija, nieko bendra neturinti nei su modernumu, nei su europietiškumu. Esu mačiusi šimtatūkstantinę jaunų žmonių demonstraciją prieš abortus Vašingtone – jie tokie pat šiuolaikiniai, modernūs XXI amžiaus žmonės. Atvirkščiai, esu įsitikinusi, kad artimiausio laikmečio modernumas bus susijęs su Europos grįžimu prie vertybių, tarp kurių bus ir pagarbus požiūris į gyvybę.

Abortai – tai visai nemodernu ir nešiuolaikiška. Modernūs žmonės naudojasi moderniomis priemonėmis ir moderniu požiūriu į tarpusavio santykius, tuo tarpu abortas – labai nemoderni ir barbariška priemonė, žudant kitą, spręsti savo problemas.Print Friendly