2019 03 24
Tarpininkę “Dujotekaną” keičia tarpininkas Vasiliauskas

duju-vamzdis-596x391Tai, kas čia šiandien vyksta, nėra nieko naujo komisijai pritarusios valdančios koalicijos politikoje. Kadangi patys neturi jokio strateginio mąstymo, nesugeba efektyviai dirbti, neturi vienijančio lyderio, dar daugiau – patys yra persigandę dėl savo Premjero menkų gebėjimų sunkiose pareigose, tai bando imituoti veiklą, rėkdami apie blogus konservatorius. Panašiai buvo 2004 metais, kai varė demagogiją dėl “Mažeikių naftos”, 2007 metais, kai Graužinienės vadovaujama komisija mus darė teroristais.

Prisipažinsiu, išgirdus apie Vasiliausko iniciatyvą, galvojau siūlyti nedalyvauti tokioje Rusijos spec. tarnyboms “į mostį” pamėtėtoje viešųjų ryšių akcijoje. Tačiau mūsų frakcija apsisprendė dalyvauti tarpininko Vasiliausko, kaip tokius veikėjus šiandien įvardijo LR Prezidentė,  su Seimo dauguma kuriamame šou. Dalyvausime trise – Andrius Kubilius, Kęstutis Masiulis ir aš.

Bus gera proga daug ką pasakyti bent jau tiems žmonėms, kurie tikrai nori sužinoti, kas yra kas.

Pone Vasiliauskai, jei būtumėte nusiteikęs palankiai pagrindinių energetinių projektų atžvilgiu, visus atsakymus į nutarime pateiktus klausimus galėtumėte lengvai gauti, nes jie tikrai nesunkiai surandami, ypač Seimo nariui. Jei būtumėte geranoriškas, suprastumėte, kad 2007 metų strategija pradėta realiai įgyvendinti tik  prie buvusios Vyriausybės, tik tada paaiškėjo realios datos projektams pabaigti ir tik tada prasidėjo didelis vidaus ir išorės pasipriešinimas. Man atrodo, kad Jūs net neperskaitęs tų strategijų, nes net jų pavadinimo nesugebėjote prisiminti. Žiniai – iš esmės 2007 ir 2012 metų strategijos nesiskiria.  Kaip ir reikalauja teisės aktai, ji yra tikslinama kas penkeri metai. Śtai Jums atsakymas į pirmąjį klausimą. 2012 metais  buvo patikslinti terminai, nes iki XV vyriausybės projektai tebuvo stalčiaus popieriuose, jie fiziškai negalėjo būti įgyvendinti per metus ar dvejus.

Beje, daug įdomesnis klausimas, kokios įtakos ir jėgos pakeitė socialdemokratų ir kitų politikų, 2007 metais balsavusių ” už” iš esmės dėl tų pačių nuostatų. Tarpininko Vasiliausko pasirinktas kelias  įrodo, kad jam nepriimtina nei 2007, nei 2012 metų strategijos ir jis tiesiog tokiu suktu būdu bando pasipriešinti jų įgyvendinimui.

Todėl  esmė čia ne suformuluoti klausimai, o pasirinktas įrankis – Seimo komisija – per sukeltą viešumą paskleisti  abejones dėl Lietuvos energetinio saugumo politikos, pasiųsti žinią, kuri, akivaizdu, visiškai atitinka Rusijos Federacijos interesus.

Ir Seimo Ekonomikos komitetas, ir Energetikos komisija turi pareigą analizuoti pateiktus klausimus ir duoti atsakymus. Tą galima daryti ir NSGK, kuriame Jūs dirbate. Energetikos klausimai jau ne kartą jame buvo svarstomi, labai išsamiai svarstomi. Negirdėjau, kad Valdas Vasiliauskas būtų uždavęs nors vieną iš čia pateiktų klausimų. Kam juos užduoti, jei posėdžiai uždari, šou nepadarysi.

Pakanka susipažinti su viešai paskelbtomis  VSD ir AOTD ataskaitomis, perskaityti tikrai aukšto lygio Estijos saugumo tarnybos analogišką ataskaitą apie Rusijos vykdomą soft power (minkštąją galią) energetikoje, informacinėje erdvėje, kad ir nieko nesuvokiantys ar apsimetantys tokiais pagaliau susivoktų.

Valdo Vasiliausko  iniciatyvoms apibūdinti labai tinka ir citata iš šiandieninio LR Prezidentės pranešimo:

“Dedamos didelės pastangos norint sustabdyti viską, kas gali mus padaryti energetiškai savarankiškesnius. Įtaka daroma tiesiogiai per oficialius asmenis, per suinteresuotus verslininkus, žiniasklaidos priemones, tarpininkus.”

Prieš keletą metų Lietuva išgirdo apie dujų tarpininkų žalą valstybei. Tai buvo “Dujotekana”.

Dabar turime naują Rusijos Federacijos tarpininką – Valdą Vasiliauską.Print Friendly