2019 06 27
Vladimirai Putinai, nustok elgtis kaip neprognozuojamas branduolinis banditas

andrius_kubilius_naujausiaTėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus kalba, pasakyta Europos liaudies partijos Kongrese, Dubline, kovo 6 d.

Mieli bičiuliai,

Leiskite man šiandien kalbėti apie vertybes. Europos vertybes. Mūsų Europos Sąjunga buvo sukurta, kad išsaugotumėme taiką kontinente ir išsaugotumėme šias europietiškas vertybes.

Europos liaudies partija visada buvo stipriausia Europos vertybių gynėja. Ir mes pasiekėme daug. Aš didžiuojuosi būdamas Europos liaudies partijos šeimos narys.

Tačiau dabar ir vėl atėjo tas lemiamas metas, kai turime parodyti, – ar mes iš tikrųjų esame už vertybes ir tikrą taiką, ar vietoje to mes tiesiog vėl nuolaidžiaujame. Toks nuolaidžiavimas yra didžiausias pavojus tikrai taikai.

Šimtai drąsių ukrainiečių paaukojo gyvybes gindami savo teisę būti kartu su mumis. Jie gynė tikrąsias europietiškas vertybes. Tai buvo tragiškas, tačiau nepakartojamas ir herojiškas įrodymas, kokios stiprios yra šios europietiškos vertybės. Mes negalime išduoti Maidano herojų.

Ukrainos žmones, Maidano žmones šiuo metu Kremlius baudžia tik todėl, kad jie pasirinko Europos vertybes. Ukrainiečiai šiuo metu žiūri į mus, į mūsų Kongresą. Ar mes esame pasirengę ginti tikrąsias Europos vertybes – solidarumą, laisvę, suverenitetą net ir tada, kai Kremlius širsta , ar mes tiesiog dar vieną kartą nuolaidžiaujame?

Po Gruzijos karo 2008 m. mes gėdingai nuolaidžiavome ir dabar matome to pasekmes. Gruzija – 2008 m., Ukraina ir Krymas – 2014 m., kas bus kitas – 2020 m.? Lietuva? Baltijos valstybės?

Todėl leiskite man pasinaudoti šia proga, kad labai atvirai pasakyčiau, – Vladimirai Putinai, sustabdyk Krymo okupaciją dabar! Sustabdyk provokacijas ir bauginimą Ukrainoje, nustok elgtis kaip neprognozuojamas branduolinis banditas. Rusija nėra Šiaurės Korėja, o Ukraina nėra Rusijos imperijos kolonija.

Dabar būtent tas laikas, kai Europos liaudies partijai reikia būti ypač stipriai ir vieningai. Taip pat ir solidarizuotis su mūsų broliais ir sesėmis Ukrainoje. Tai yra vienintelis kelias, kuriuo mes padėsime ne tik Ukrainai, bet ir Rusijai, ir Europai. Kremliaus agresijos turi būti sustabdytos nedelsiant, Ukrainos teritorinis vientisumas turi būti išsaugotas ir Ukrainos svajonė tapti Europos Sąjungos nare turi tapti ir mūsų visų svajone.

Tokia turi būti mūsų programa. Europos liaudies partijos programa – šiandienai ir rytdienai. Mes turime veikti dabar, kad išvengtumėme karinių veiksmų Europos žemėje – rytoj.

Ir leiskite man užbaigti žodžiais, kuriuos taip dažnai kartojame Maidane – Slava Ukraine!Print Friendly